Powerbank Batarya

Powerbank taşınabilir şarj cihazları artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Powerbank kullanan hiç kimsede artık şarjı'nın çabuk bitmesi gibi bir problemin kalmadığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Eğer sizin hâlâ bir power bank'ınız yoksa elinizi çabuk tutup bu uygun fiyatlardan yararlanarak bir tane almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Eğer şarjınız dayanmıyor ve çabucak bitiyorsa yapmanız gereken şey çok basit! Uygun fiyatlar ve 9 taksite varan ödeme kolaylıklarıyla bir power bank satın almanız sizin için yeterli olacaktır.

Powerbank şarj aletlerinin genel mantığı bellidir; powerbank'ın kasasının içerisinde bir batarya bulunur, bu bataryayı ilk etapta 12 saat boyunca şarja takar ve bataryanın ömrünü ve kalitesini arttırırsınız. Daha sonra depoladığınız enerjiyi cebinize, çantanıza, aracınıza koyar ve yanınızda taşırsınız, gün içerisinde yoğun tempoda telefonunuzu sürekli kullanan biriyseniz kısa sürede şarjınız biter ve yanınıza aldığınız power bank imdadınıza yetişir. Power bank'ı bir ara kablo aracılığıyla cep telefonunuza bağlarsınız (Telefonunuzun kendi ara kablosunu kullanmanızı tavsiye ederiz.) ve hızlıca şarj olmaya başlar, böylelikle şarjınız bitmez, telefonunuz kapanmaz ve işleriniz yarım kalmaz.

Powerbank'ların içinde bulunan batarya'ya göre de fiyatları fark edebilmektedir. Örneğin 10.000 mAh kapasiteye sahip iki power bank görüntülüyorsunuz, fakat birinin fiyatı diğerinden daha fazla. Burada ortaya giren önemli fiyat etkenlerinden biri bataryanın kalitesi ve çeşididir, bir power bank'ta Samsung batarya Lityum-ion pil varken diğer power bank'ta normal bir batarya ve lityum ion olmayan bir pil vardır.

Lityum ion batarya yepyeni bir pil teknolojisidir, bu pil teknolojisinde batarya kapasitesi büyük olsa da bataryanın kendisi gayet küçük olabilir, yani 10.000 mAh bir batarya 2600 mAh bir bataryanını boyutlarına kadar küçülebilir, ağırlık olarak da oldukça hafifleyecek ve bu nedenle yanınızda taşımanız oldukça kolaylaşacaktır.