POWERBANK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Power bank taşınabilir şarj cihazı günümüzde küçük büyük birçok kişinin sürekli olarak kullandığı yavaş yavaş vazgeçilmezler arasında yer almaya başlayan taşınabilir şarj cihazlarına genel olarak verilen isimdir.

Powerbank teknolojisinin gelişimini bilgisayarların ilk zamanlarına benzetebiliriz. Bilgisayar teknolojisi yeni yeni yaygınlaştığı zaman henüz taşınabilir portatif bir cihaz ortaya konmamıştı. Daha sonra taşınabilir modeller yapılmasına rağmen taşınabilir bilgisayarlar da bir fişe bağlanmadan çalışmadı. Daha sonra bataryalı portatif bilgisayarlar tasarlandı ve insanlar dışarıda belirli bir süre özgürce bilgisayarlarını herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan kullanmaya devam edebildi. Ve son olarak aynı teknoloji üzerinde büyük geliştirme ve güçlendirmeler ile şarjı çok daha uzun süre giden bilgisayarlar üretildi.

Henüz daha buna benzer geliştirmeleri devam eden ve henüz daha çok iyi verim vermeyen teknolojiler bulunmakta ve bu teknolojilerin başında batarya teknolojisi gelmekte ve günümüzde birçok alanda kullanılan bu teknoloji maalesef tam anlamıyla mükemmelleştirilemedi.

Bataryalar; tablet bilgisayar, cep telefonu, laptop bilgisayar vb. birçok elektronik cihazın içerisinde kullanılmakta ve sürekli olarak şarjı biten, yetersiz kalan bu cihazların şarj problemini ise power bank'lar ile rahatlıkla giderebilirsiniz.

Batarya teknolojisi tam anlamıyla gelişmedikçe eğer telefonunuzu ve diğer cihazlarınızı sık bir şekilde kullanıyorsanız yedek batarya kullanmak zorundaydınız fakat bu cep telefonunuza büyük zararlar verebilen bir yöntemdir. Bunun için yeni teknoloji ürünlerinden olan powerbank kullanımını herkese tavsiye ediyoruz. Power banktaşınabilir şarj cihazlarının en uygun fiyat ve anında kargo ile hızlıca elinize ulaştırılır. İyi bir power bank'ı hızlı bir şekilde teslim almak için powerbank.gen.tr'den siparişinizi acilen verin!

Kapasite İçin Boyut Önemli

İşiniz gereği ortalama bir insanın dışarıda kaldığından daha fazla dışarıda kalıyor ve telefonunuzun şarjı hızlı tükeniyorsa bir power bank almanız gerekiyor

Peki bu power bank'ın kapasitesi ne kadar olmalı veya ne telefonunuzu kaç defa şarj etmeli? Öncelikle Hangi Power Bank'ı Almalıyım? makalemizi inceleyip kendinize uygun kapasitede power bank'ı belirlemeniz gerekiyor.

Peki power bank'ın pil kapasitesi için boyutu neden önemlidir? Çünkü powerbank içerisinde yer alan 1 adet pil en fazla 5200 mah olmaktadır tabi ki bunun yanı sıra daha düşük kapasiteli powerbank'larda mevcuttur. Sonuç olarak alacağınız power bank'ın kasa boyutu ne kadar büyük olursa içerisindeki pil sayısı doğal olarak artacağından içerisindeki pil kapasitesi de artmış olacak.

Fakat çok yüksek kapasiteli power bank'lar her zaman kullanışlı olmayabiliyor. Batarya'ların genel olarak ağırlıklarının boyutlarına göre biraz daha fazla olduğunu hesap ederseniz büyük bir power bank ebat olarak büyük olacağı gibi ağırlık olarak da fazla olabiliyor ama eğer sadece araçta kullanacaksanız veya yanınızda sürekli bir çanta bulunuyorsa en mantıklı tercih yüksek kapasiteli powerbanklar'dır.

mAh Nedir?

mAh tüm power bank'ların isminde geçen ve powerbank cihaznının içerisinde bulunan güç kapasitesini belirtir. Teknik olarak Miliamper/saat olarak nitelendirilir.

Power bank'larda Volt sabit olarak 5 Volt'tur. Fakat amper değeri power bank'a göre değişiklik gösterebilmektedir. Amper değeri içerisindeki şarj kapasitesinin ne kadar hızda telefonunuza veya diğer cihazlara aktarılacağını belirlemektedir. Amper değeri ne kadar yüksek olursa cihazınızı o kadar hızlı şarj eder. Unutmadan belirtelim, power bank'ların genelinde 1 amper çıkış bulunmaktadır.

Unutmayın!

Powerbank'ların içerisindeki kapasite kadar şarj edeceği doğrudur fakat aktarım sırasındaki enerji zaiyat'ını unutmamak gerekir. Hangi Power Bank'ı Almalıyım makalemizde belirttiğimiz gibi powerbank ile cep telefonunuz arasında kullandığınız kablonun kalitesinin düşük olması bile gücün aktarımının azalmasına sebep olur. Bu nedenle kullanacağınız kabloya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Örnek verecek olursak 5000 mAh bir power bank aldınız ve telefonunuz 2500 mAh bataryaya sahip düz mantık ile hesaplayacağınız zaman bu power bank'ın sizin cep telefonunuzu tam 2 defa şarj etmesi gerekiyor. Fakat aradaki kayıpları, kullanım koşulları ve telefonun açık olmasını da hesaba katarsak bu powerbank telefonunuzu tam olarak 2 defa şarj etmesini beklemek haksızlık olur.

Powerbank taşınabilir şarj cihazı satış merkezi powerbank.gen.tr olarak tek satış sektörümüz powerbank'lardır ve tüm işi powerbank olan bir işletme olarak sizlere daha verimli ve daha yüksek seviyede hizmet vermekteyiz. İnternet üzerinde powerbank çeşidi olarak en fazla çeşide sahip olan internet sitemizde kendinizea uygun powerbank'ı kesinlikle bulabilirsiniz. Ayrıca kararsız kaldığınızda 0212 659 33 99 veya 0549 659 33 99 numaralı çağrı merkezlerimizi arayabilir ve powerbank'lar hakkında bilgili çağrı merkezi çalışanlarımızdan tavsiye isteyebilirsiniz.